Ondřej Glogar

Recenze: NEO handpany jsou jiná liga, říká Ondřej Glogar

Včerejší den jsem se vydal na výlet do Říčan do Handpan centra od výrobce a super hráče Jiří Káš – na takový ,,čekin“ jeho nové značky a nových nástrojů řady NEO handpan.

Jako znáte mě, co vím – to povím, takže i s tímto jsem za Jirkou jel, kriticky zhodnotit jeho práci. Ani v mých nejšílenějších snech by mě nenapadlo, že tak mile, ale opravdu tak mile a kvalitně budu překvapen… Nečekal jsem, že Jirka bude během jednoho roku poctivého klepání a odpalování si šlah na zápěstí, mít tak dokonalé, jednak 100% čistě a perfektně znějících nástroje a jednak absolutní ,,style and shape“ stylové nástroje…!!! UAU to není normální !!! za jeden rok ?!!! – co potom za ty další roky ???

Znám plno výrobců osobně u nás i v zahraničí a nikdo z nich nemá takový progress ve výrobě a celkovém procesu…Osobně jsem tam jel spíše jako skeptik, říkal jsem si, jasně zkusím jeho nástroje a určitě si něco najdu, určitě si najdu nějakou nepřesnost nebo mimo-notu, nicméně mi Jirkova filosofie a process, kvalita, design a energie kterou do toho dává, tak dobře sedla, že jsem zůstal v malém úžasu a chtěl vědět úplně všechno! A opravdu mi neskutečně jeho nástroje padly do oka…

Po jednom z prvních rozehrání NeoHandpanu- měl jsem jich v ruce asi 8 a porovnával jsem je i s mezinárodními značkami některými hoodně hoodně drahými, jsem hned věděl že tohle je jiná liga přátelé !!! A že Handpan v české republice a v Praze jenom kvete a pokvete ještě neskutečným způsobem.

Nevymýšlím si to. Jsou to fakticky super dobré a stylové nástroje s neskutečně kvalitním procesem výroby a od člověka co ví co vyrábí a pro koho… Tyhle nástroje taky nebudou v masové výrobě, jak to mají jiné některé značky i lokální, ale s osobním požehnáním a osobní domluvou s výrobcem a zařazením do speciální skupiny #neofamilly.

Ihned jsem si svůj nový NEO handpan C Harmonic Minor zamiloval a zařadil do své kolekce mých Nej nástrojů. Již druhý den ho poctivě proháním a trénuji na něm a hledám nové a nové nápady. Díky Jirkovi se budete moct s jeho nástroji setkávat na mých individuálních i skupinových workshopech v Praze a celé ČR. Tak samo na letošních festivalech a koncertech u nás i v zahraničí. K osobnímu vyzkoušení je u mě ve studiu na Palmovce.

Jirka mě nominoval jako svého dvorního hráče a já Jirku nominoval jako svého dvorního dodavatele. 🙂Teď to shrnu: Často mi píšete a ptáte se mě, kde pořídit nový nástroj a u koho jej vyzkoušet před pořízením a teď vím že od Jirky Káše a od značky NEO handpan. Easy. #ondrone #ondrejdidgeridoo #ondrejgloga

r

ONDRONE-Ondřej Glogar-Didgeridoo-Handpan-Music