Handpanista Jiří Káš rozbouřil Rock Operu Praha při představení Maria Madonna

Jiří Káš vystoupil 25.5.2023 v Rock Opeře Praha před rockovou operou Maria Madonna. Divadlo Rock Opera Praha, v čele s Milanem Steigerwalden a Pavlou Forest, vždy nabízí svým návštěvníkům jedinečný kulturní zážitek a nyní tomu nebylo jinak, když si jako předskokana přizvala předního českého handpanistu Jiřího Káše. Dynamická show, velkolepá světelná projekce a jedinečná performance handpanisty zvedla návštěvníky ze svých židlí. Jiří Káš je znám tím, že působil jako fotograf magazínu Playboy, handpany si sám vyrábí a je také znám svým vztahem s herečkou Michaelou Kuklovou.

Co je handpan?
Handpan je kovový hudební nástroj připomínající UFO, na který se hraje rukama. Disponuje naprosto jedinečným zvukem, který u jiných nástrojů nenajdete. Je vhodný pro meditační i energické hraní. Dají se na něm vykouzlit krásné harmonické melodie podobné pianu, ale i drum and base rytmy. Špičkové nástroje vyrábí sám Jiří Káš pod názvem NEO handpan. Na NEO handpany hraje například Milan Steigerwald, Varhan Orchestrovič Bauer, Michal Dvořák ( kapela Lucie ), Matěj Ruppert ( Monkey Business).

O rock opeře Maria Madonna:
Příběh, který začal nové dějiny lidstva, pohledem ženy a matky. Marie dala život synu božímu i svému mariánskému kultu.

Rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest vypráví příběh Ježíše Krista očima jeho matky. Titulní role se ujala Pavla Forest, jako Ježíš v Marii Madonně vystupuje Jan Tláskal.
Protipól k ní představuje Jan Toužimský v roli Ďábla.
Dále hrají: Jiří Zonyga, Viktor Dyk, Daniela Langrová, Raven nebo v neposlední řadě Jana Ricci, která jako Salomé předvádí tanec s živým hadem.

Kromě rocku a metalu umělecký ředitel, skladatel, klávesista a producent Milan Steigerwald do opery zakomponoval také gregoriánský chorál.

Autor fotografií: Libor Nedvídek

Krátký záznam vystoupení Jiřího Káše v Rock Opeře Praha