VIDEO RECENZE! VARHAN ORCHESTROVIČ BAUER, majitel absolutního sluchu, hudební génius par excellence hodnotí NEO handpany Jiřího Káše.

Nedávno jsem pozval do HandpanCentra v Říčanech na recenzi NEO handpanů hudebního génia par excellence. Pozval jsem člověka, který vlastní absolutní sluch a jehož názor je pro mě téměř svatý. Můžu vám říct, že jsem několik nocí pořádně nespal a když nastal den D, byl jsem velice nervózní. Zahrál jsem mu na všechny nástroje, ON bedlivě poslouchal a hned mi říkal noty a stupnice, které hraji. Zkoumal zvuk, zpracování a já si v tu chvíli říkal, jestli jsem se se svým rozhodnutím neunáhlil . Byla to zkouška ohněm. Začal jsem pochybovat a čekal jsem, že mi řekne, ať svoje handpany sešrotuji a začnu znovu, jinak a líp. A kdyby to řekl, skutečně bych to udělal. Pak bych se zavřel do dílny a minimálně další rok by nikdo o mojí výrobě neslyšel.

Koho jsem pozval? Pozval jsem si mistra mistrů VARHANA ORCHESTROVIČE BAUERA . Tohoto člověka asi není třeba představovat, ale pro neznalé: Varhan je PAN SKLADATEL, který složil hudbu k mnoha filmům včetně filmu Miloše Formana Goyovy přízraky, kde dirigoval Londýnský symfonický orchestr. Dirigoval také Moravskou filharmonii na turné české operní divy Evy Urbanové a spolupracoval se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Svou vlastní tvorbu často hraje i nahrává s orchestrem, který založil pod jménem Okamžitý filmový orchestr a také se věnuje jazzu. https://www.youtube.com/watch?v=hQ3_lIfZQuE ). Varhan Orchestrovič Bauer přepíše Dvořákovy skladby do not z poslechu!

Proč jsem Varhana pozval? Abych mohl vyrábět kvalitní handpany, potřeboval jsem pomoc skutečného mistra. Chtěl jsem znát upřímný názor člověka, který je neovlivněný světem handpanů, je špičkou hudebního oboru, konkrétně popíše nedokonalosti zvuku a nástroje a zcela bez zaujatosti řekne věci tak, jak jsou.

Jak Varhan Orchestrovič Bauer ohodnotil moje NEO handpany, mě naprosto šokovalo, viz video.

Varhan Orchestrovič Bauer hodnotí NEO handpany v HandpanCentru v Říčanech, handpanmaker Jiří Káš

Text: JIŘÍ KÁŠ – Handpan.cz – www.handpanista.cz – www.neo-handpan.cz – www.handpan-kurz.cz – www.handpan-výroba.cz